Nastřelovací náušnice

K nastřelení nabízíme více než 80 druhů nastřelovacích náušnic v materiálu chirurgická ocel, zlacená chirurgická ocel a lékařský (bio) plast. Nabídka je složena z náušnic, které se nám svými vlastnostmi, materiálem a tvarem po letech osvědčili. Od různých společností tedy bereme jen některé náušnice. Všechny materiály jsou hypoalergenní a na výrobky je vydáno prohlášení o shodě. Náušnice dovážíme zpravidla ze tří států (Švédsko - Blomdahl, Anglie - Caflon, Estelle, USA - Studex). Nastřelovací náušnice vyrobené v Číně nepoužíváme!!!

Rezervace na konkrétní náušnice nevedeme. Objednávky na nastřelení přijímáme i když jsme mimo ordinaci, tak není reálné v tu chvíli potvrdit dostupnost vámi vybraných náušnic. Téměř celý sortiment náušnic máme běžně skladem. Od každého odstínu máme dostatečné skladovací zásoby, ale pokud se 10 maminek před vámi rozhodne pro stejný odstín, tak se může stát, že se vyprodá. Stává se to ojediněle, ale upozorňujeme na to, abyste se "nezamilovali" pouze do jednoho odstínu :o) Garantujeme vždy min 15-20 druhů kovových náušnic a 10-15 druhů plastových náušnic. Vždy se samozřejmě snažíme mít nejoblíbenější barvy a tvary v co nejvíce kusech, růžovky, průsvitné a modré obzvláště :o)

K nastřelení náušnic se používají speciální nastřelovací náušnice. Náušnice jsou sterilně baleny v nosičích nebo kazetách. Vestavěné kazety poskytují maximální ochranu proti infekci, jak pro klienta tak pro personál. Kazeta obsahuje jednu náušnici a jedno zavírání. Kazeta se na nastřelovací pistoli nasazuje celá a není tedy již nutná žádná manipulace se sterilními náušničkami.  Náušnice v nosičích se nabírají do nastřelovací pistole. Náušnice má přízdobu, která může mít mnoho podob. Od leštěné kuličky, přes osazení kamínkem po tvary, jako je kytička nebo motýlek. Přízdoba je vždy na povrchu lalůčku. Do dírky ucha je zasunut dřík náušnice a uzavřen puzetou. Dřík náušnice je tyčinka, která je zakončená tupým či ostrým hrotem, který při nastřelení rozestoupí tkáň a vytvoří dírku. Ostrý hrot náušnice je celý zahalen v zadním uzavíracím motýlu (puzetě), nemůže dráždit nebo poškodit kůži za uchem. Některé nastřelovací náušnice jsou nepatrně silnější, než jsou obvyklé náušnice. Kdybychom to neuvedli, tak to ani nepoznáte (uvádíme pro časté dotazy). Větší tloušťka minimalizuje riziko poškození citlivých nově propíchnutých dírek při přechodu na stálé náušnice.

Nastřelovací náušnice se nesmějí opakovaně použít k nastřelení, jde o sterilní jednorázový materiál. Z donesených náušnic žádné pracoviště nenastřeluje, nelze zaručit jejich sterilitu.

Kovové nastřelovací náušnice

(chirurgická ocel)

Kovové náušnice se vyrábějí ze slitin chirurgických kovů a jsou buď pouze leštěné nebo potažené 0,25 mikrony 24kar. zlata (klasický žlutý vzhled) nebo z titanu lékařské kvality. Vyráběné jsou v mnoha tvarech a někdy se osazují  barevnými kamínky. Chirurgcká ocel lékařské kvality zajišťují snížení rizika alerického podráždění na minimum a je naším tělem dobře snášena.

Kovové náušnice vykazují vyskou trvanlivost a puzetové zavírání je pevné. Poslední roky došlo k velkému rozvoji co do kvality materiálu náušnic, tak rozšíření nabídky přízob náušnic.

KOVOVÉ NÁUŠNICE S KAMÍNKY - naskladňujeme v kruhové obrubě ve všech 12ti odstínech v bílém kovu, ve žlutém kovu máme základní odstíny, především crystal. V pazurkové obrubě (clawset) se ze států vozí v bílém kovu. Odstíny kamínků: růžová, sv. i tm. modrá, bílá, červená a polodrahokam zirkon.

KOVOVÉ NÁUŠNICE BEZ KAMÍNKŮ - V bílém i žlutém kovu máme pecky bez kamínků ve standardní velikosti i v malé velikosti.

Pro zájemkyně o druhou dírku na uchu nabízíme malé vkusné náušnice - malou náušničku v bílém kovu s kamínkem krystal nebo bez kamínku leštěnou pečičkou. Stejná nabídka je i ve žlutém kovu.

Plastové nastřelovací náušnice 

(plast, bioplast, lékařský plast)

Plastové náušnice byly vyvinuty z lékařského plastu, s použitím moderních technologií a bezpečných biokompatibilních (zdravotnických a pro kůži šetrných) materiálů neobsahující nikl s cílem vytvořit co nejlepší podmínky pro bezproblémové hojení. 

Bioplastové náušnice jsou malé a lehké. Náušnice váží jen 1/5 toho, co váží tradiční náušnice pro ušní piercing,  naše tělo je vnímá méně jako cizí předmět. A to nejen tím, že je náušnice lehká, ale plast je nemá velké teplotní výkyvy, jako kov, což je velice příznivé v době hojení.

Zavírací motýl náušnice je umístěn na zadním konci náušnice a vzduch tak může proudit kolem nově propíchnuté díry, což je nezbytné pro bezproblémové hojení.

Náušnice jsou opatřeny nejlepšími křišťály od firmy Swarovski, které odráží a lámou světlo podobně jako diamanty a jiné drahokamy. Květinky jsou velké 5mm, kolečka pak 4mm.

Jaké náušnice vybrat? Nemůžete si vybrat materiál .. plast nebo kov? 

Vycházíme z toho, že všechny náušnice jsou hypoalergenní, všechny jsou kvalitní a všechny jsou krásné :-) Každý materiál má své plusy a mínusy. Nebudeme tu pět ódy na jednotlivé materiály, to za nás zastanou výrobci a jejich PR. Pravdou je, že je vhodné vybírat z těch nejlepších materiálů. Naskladněné materiály máme kov a plast. Titan nebereme, je zbytečně drahý a dle mého pozorování se dírky hojí stejně pěkně, jako s materiály ocel a plast. Poslední roky "frčí" plastové náušnice, jsou osazeny krásnými krstaly Swarovski. Nejčastěji je pořizují maminky pro miminka, kdy imunita nemusí být ještě plně nastartovaná a nevíme jaká alergie se může rozvinout. Jsou parádní, krásné a je také pravda, že je to trochu módní záležitost. Kovové nušnice mají stejné vlastnosti, krom váhy a vedení tepla. Je ovšem otázkou, zda ránu opravdu rozezná rozdíl ve váze náušnice v desetinách gramech a zda se dítě dostane do takové zimy, aby naušnice prochladla i uvnitř dírky, asi ne. Obecně je to spíše tlak na spotřebitele. Rozhodnutí je na vás, při nevhodném výběru druhu náušnic vždy klienta upozorníme a doporučíme vhodné náušnice. Např. maminka chce plastové náušnice a jiné ne, ale ouško je "bezlalůčkové", tak tady je opravdu lepší ustoupit z plastu a dát mini náušnice z chirurgické oceli. Přeji hezký výběr náušniček :o)