Hygienický standard COVID-19
Povinná pravidla pro návštěvníky naší ambulance

Prosím o seznámení s hygienickým standardem v naší ordinaci. Níže zmíněná hygienická pravidla je nutno dodržovat při návštěvě naší ambulance a objednáním k nám s nimi souhlasíte.


Omlouváme se za obsáhlé psaní, ale doba je v tomto ohledu složitá, už jsme z toho všichni unavení, naštvaní, chceme volnost a svobodu a každý k tomu přistupujeme jinak, ale základy prevence zvládneme a jsou opravdu nutné. Nechcete se chránit, nechtaňte se, ale mějte prosím ohledy na ostatní a na personál.

- přijímáme pouze klienty zdravé, bez symptomů onemocnění; běžně přijímané děti se "školkovým" frkáním, tentokráte musíme odmítnout; nepřijímáme klienty, kterým je nařízena karanténa (budete podepisovat místopřísežné prohlášení);

 - ambulance má jednoho pracovníka, který nosí ochranné pomůcky (respirátor, ústenku, rukavice); 

- v čekárně/chodbě je nutno dodržovat odstup 2m;

- místnost je pravidelně dezinfikována (denně dezinfekce ozonem, dezinfekce mezi klienty)

- v místnosti se stále větrá, pokud to dovolí počasí;

- dětský hrací koutek není povolen, kobereček můžete využít se svými hračkami;

- hračky v ordinaci sloužící k odlákání pozornosti, jsou na jedno použití, po té se dezinfikují;

- do ordinace smí pouze vstoupit pouze jeden doprovod opatřený PLNOHODNOTNOU rouškou (tzn. že tatínci, babičky, sourozenci, kamarádi zůstanou v čekárně nebo doma, neděláme vyjímky, nedotazujte se na ně; rouška ve formě záclony neprojde), pokud dítě splňuje věkovou kategorii od dvou let, tak bude mít roušku také; 

-rouška nemůže mit  gumičky za uši, překáží při nastřelení!! použijte roušku na zavázaní na temeni a týlu hlavy; doprovod samozřejmě může mít roušku jakou chce :-)

- před vstupem je nutno umýt ruce mýdlem na wc na chodbě (umyvadlo v ordinaci není dovoleno použít stejně jako u pediatra, nelze jej kontaminovat, slouží personálu), zout obuv nebo použít návleky, kočárky zůstávají na chodbě. Kočárky a přezouvání bylo naším běžným standardem a jsme rádi, že nebudeme muset některým maminkám již vysvětlovat, že kočárek do ordinace nepatří!

- po vstupu do ambulance budete vyzváni k dezinfekci rukou, kterou vám nabídneme. 

- můžete přinést  své hračky k odlákání pozornosti; doporučujeme nové nebo neznámé hračky; někdy je dálkové ovládání zajímavější než hračka; nicméně hraček máme plno

- na přebalovací pult musí maminka dát svou plenku nebo podložku;

- pokud budete po aplikaci ještě papat nebo jen si tak zevlovat v čekárně, prosíme, abyste uvolnili prostor v blízkosti dveří ambulance. Chodba je opravdu dlouhá, dá se posadit daleko a příjemně u okna.

- vzhledem k tomu, že je doporučeno, aby vaše návštěva v ambulanci nebyla zbytečně prodlužována, je nutno nastudovat péči po výkonu,  na místě je samozřejmě připomeneme a vyjasníme případné dotazy; poučení po nastřelení naleznete zde;

- Nulová tolerance k pozdním příchodům! Neakceptujeme pozdní příchody, jako jsme dříve tolerovali. Když se něco přihodí hned volejte, někdy se klienti prohodí, především počítejte s nárazovou dopravou v centru města a také s tím, že nehoda v plence těsně před odchodem z domu je častým zpestřením. Časová rezerva je u dětí nutností. Mezi jednotlivými klienty je nutná dezinfekce na kterou je potřeba dostatek času. Při pozdní docházce se může v krajním případě stát, že  již nebudete obslouženi a budete povinni uhradit pokutu za nevyužití objednaného termínu, která činí 400,- Kč, stejně, jako když se  bez omluvy nedostavíte.

Objednáním se k aplikaci náušnic souhlasíte s výše uvedenými podmínkami.


Ano, pravidla jsou přísná, ale bohužel druhá vlna je tu... jistě to spolu zvládneme a odejdete s těmi nejhezčími náušničkami :o)

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Náušnice, které si u nás vyberete (cca 100druhů), budeme aplikovat. Po prvotním hojení je vyměníte za své nebo ponecháte dle svého uvážení. Vzorník náušnic je k prohlížení v ordinaci.