Hygienický standard COVID-19
Povinná pravidla pro návštěvníky naší ambulance

Prosím o seznámení s hygienickým standardem v naší ordinaci. Níže zmíněná hygienická pravidla je nutno dodržovat při návštěvě naší ambulance.


- přijímáme pouze klienty zdravé, bez symptomů onemocnění; běžně přijímané děti se "školkovým" frkáním, tentokráte musíme odmítnout; nepřijímáme klienty, kterým je nařízena karanténa (budete podepisovat místopřísežné prohlášení)

 - ambulance má jednoho pracovníka, který nosí ochranné pomůcky (respirátor, ústenku, rukavice); 

- v čekárně/chodbě je nutno dodržovat odstup 2m;

- místnost je pravidelně dezinfikována; denně dezinfekce ozonem, dezinfekce mezi klienty, dezinfekce klik a hraček;

- v místnosti se stále větrá, pokud to dovolí počasí;

- dětský hrací koutek není povolen, kobereček můžete využít se svými hračkami;

- hračky v ordinaci sloužící k odlákání pozornosti, jsou na jedno použití, po té se dezinfikují;

- pokud budete po aplikaci ještě papat nebo jen si tak zevlovat v čekárně, prosíme, abyste uvolnili prostor v blízkosti dveří ambulance. Chodba je opravdu dlouhá, dá se posadit daleko a příjemně u okna.

Podmínky, které je nutno plnit při návštěvě naší ambulance:

- do ordinace smí pouze vstoupit pouze jeden dospělý doprovod (tzn. zě sourozenci zůstanou v čekarně nebo doma) opatřený rouškou, pokud dítě splňuje věkovou kategorii, tak bude mít roušku také; rouška nemůže mit  gumičky za uši!! Použijte roušku na zavázaní na temeni a týlu hlavy; tatínkům je samozřejmě umožněno pomoci s vyberem náušnic. 

- před vstupem je nutno umýt ruce mýdlem na wc (umyvadlo v ordinaci není dovoleno použít), zout obuv nebo použít návleky, kočárky zůstávají na chodbě. Kočárky a přezouvání bylo naším běžným standardem a jsme rádi, že nebudeme muset některým maminkám již vysvětlovat, že kočárek do ordinace nepatří!

- po vstupu do ambulance budete vyzváni k dezinfekci rukou, kterou vám nabídneme. Pokud budete chtít ruce dezinfikovat během nastřelení, je nutno mít již svou (což je již zbytečné, držíte jen své dítě nebo nic).

- přinést si své hračky k odlákání pozornosti; doporučujeme nové nebo neznámé hračky; někdy je dálkové ovládání zajímavější než hračka;

- na přebalovací pult musí maminka dát svou plenku nebo podložku;

- vzhledem k tomu, že je doporučeno, aby vaše návštěva v ambulanci nebyla zbytečně prodlužována, je nutno nastudovat péči o nastřelené náušnice předem; na místě je samozřejmě připomeneme a vyjasníme případné dotazy; poučení po nastřelení naleznete zde;

- NULOVÁ TOLERANCE K POZDNÍM PŘÍCHODŮM !! POZOR !! Neakceptujeme pozdní příchody, jako jsme dříve tolerovali. Mezi jednotlivými klienty je nutná dezinfekce na kterou je potřeba dostatek času. Při pozdní docházce nebudete již obslouženi a jste povinni povinni uhradit pokutu za nevyužití objednaného termínu, která činí 400,- Kč, stejně, jako když se  bez omluvy nedostavíte;

- s ochrannými pomůckami budeme trochu vypadat jako mimozemšťani; pokud je vaše dítě senzitivnější a mohlo by se bát, tak mu pár dní před návštěvou ukazujte obrázky lidí s respirátory a ochrannými štíty.


Objednáním se k aplikaci náušnic souhlasíte s výše uvedenými podmínkami.


Domníváme se, že i s takovými podmínkami to spolu zvládneme.

Těšíme se na Vaši návštěvu!