Hygienický standard COVID-19

Povinná pravidla pro návštěvníky naší ambulance

Prosím o seznámení s hygienickým standardem v naší ordinaci, který je nastaven dle pravidel vydaných vládou ČR. Objednáním k nám s nimi souhlasíte. 

Prosím o přečtení, berte to s nadhledem, ale ruce si k nám umyjte :-))

Na časté dotazy: ano, nařízení vlády dodržujeme a my jsme si je nevymysleli (dezinfekce, respirátpry, 10m2 na osobu, bezinfekčnost). Výtky, že jinde to "neřeší", nás nepřesvědčí o tom, abychom se naprosto zbytečně vystavovali tahanicím s úřady a ohrozili něčí zdraví, ale zase to nedramatizujeme. Vždyť umýt a odezinfikovat ruce je to nejmenší a respík na chvíli přežijeme :o). Potvrzení a bezinfekčnosti nekontrolujeme, ale vyplňujete a podepisujete, že ho máte a je to pouze na vaší zodpovědnosti. Myslím, že to nejsou tak  pravidla, která bychom spolu nezvládly :-)

- ke vstupu do ambulance je nutno předložit bezinfekčnost (s vyjímkou dítěte do 12 let věku): řiďte se dle aktualit pro bezinfekčnost (O-T-N), které se dočtete zde nebo na stránkách MZ ČR, MPO ČR aj., (stačí samotest z lékárny). 

- do ordinace smí vstoupit jeden klient opatřený respirátorem (10m2 na osobu), s dítětem tak smí pouze JEDEN doprovod (tzn. že tatínci, babičky, sourozenci, kamarádi zůstanou v čekárně, lépe však doma, neděláme vyjímky); pokud dítě splňuje věkovou kategorii od dvou let, tak bude mít roušku také (na domluvě);

- před vstupem je nutno umýt ruce mýdlem na wc na chodbě (umyvadlo v ordinaci slouží personálu a není možno jej kontaminovat příchozími), zout obuv nebo použít návleky (připraveny v ambulanci), kočárky zůstávají v čekárně (na chodbě). 

- po vstupu do ambulance budete vyzváni k dezinfekci rukou, kterou vám nabídneme. 

- hračky v ordinaci sloužící k odlákání pozornosti, jsou na jedno použití, po té se dezinfikují; můžete přinést své hračky k odlákání pozornosti (doporučujeme nové nebo neznámé hračky, někdy je dálkové ovládání a klíče daleko zajímavější než hračka) nicméně hraček máme plno;

- MZ je doporučeno, aby vaše návštěva v ambulanci nebyla zbytečně prodlužována, proto je nutno nastudovat péči po výkonu předem (což by mělo i tak být samozřejmostí), na místě péči samozřejmě připomeneme a vyjasníme případné dotazy; poučení po nastřelení naleznete zde;

- Přijďte včas!!! Mezi jednotlivými klienty je nutná dezinfekce na kterou je potřeba dostatek času. Když se něco přihodí hned volejte, někdy se klienti prohodí, především počítejte s nárazovou dopravou v centru města a také s tím, že nehoda v plence těsně před odchodem z domu je častým zpestřením a maminka by s tímto měla počítat a tedy časová rezerva je u dětí nutností a není pro nás překvapením!!! V krajním případě se může stát, že již nebudete obslouženi, jelikož čas vyhrazený Vám již uběhl a budete povinni uhradit pokutu za nevyužití objednaného termínu, která činí 400,- Kč, stejně, jako když se bez omluvy nedostavíte.

Objednáním se k aplikaci náušnic souhlasíte s výše uvedenými podmínkami.

Pravidla jsou nastavená dle pandemického zákona. Ani my z nich nejsme nadšení, ale jistě spolu pár hygienických pravidel zvládneme a odejdete s těmi nejhezčími náušničkami :o)

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Náušnice, které si u nás vyberete, jsou v ceně nastřelení (cca 100druhů) a ty budeme aplikovat. Po prvotním hojení je vyměníte za své nebo ponecháte dle svého uvážení. Vzorník náušnic je v ordinaci nebozde na www. Čtěte sekci: služby - vše o nastřelování náušnic

Platba možná pouze v hotovosti!