Hygienický standard COVID-19

Povinná pravidla pro návštěvníky naší ambulance

Prosím o seznámení s hygienickým standardem v naší ordinaci, který je nastaven dle pravidel vydaných vládou ČR. Objednáním k nám s nimi souhlasíte. 

Na časté dotazy: ano, nařízení vlády dodržujeme a my jsme si je nevymysleli (dezinfekce, respirátpry, 15m2 na osobu, testy). Výtky, že jinde to "neřeší", nás nepřesvědčí o tom, abychom se naprosto zbytečně vystavovali tahanicím s úřady a ohrozili něčí zdraví, ale zase to nedramatizujeme, vždyť umýt a odezinfikovat ruce je to nejmenší a respík na chvíli přežijeme :o). Je smutné, že některá pracoviště (zejména ty, kde se pohybují děti), nařízení nedoržují a ke všemu to berou jako hrdinský počin. Potvrzení a bezinfekčnosti nekontrolujeme, ale vyplňujete a podepisujete, že ho máte a je pouze na vaší zodpovědnosti. Myslím, že to nejsou tak šílená pravidla, která bychom spolu nezvládly :-)

- ke vstupu do ambulance je nutno předložit bezinfekčnost (s vyjímkou dítěte do 6 let věku): řiďte se dle aktualit pro bezinfekčnost (neg. test, očko, prodělání Cov.), které se dočtete zde nebo na stránkách MZ ČR, MPO ČR aj., (stačí samotest z lékárny). Test by měl mít každý kdo, kdo vstupuje do ambulance a tedy i pro doprovod dítěte.

- do ordinace smí vstoupit jeden klient opatřený respirátorem (15m2 na osobu), s dítětem tak smí pouze jeden doprovod (tzn. že tatínci, babičky, sourozenci, kamarádi zůstanou v čekárně lépe však doma, neděláme vyjímky, nedotazujte se na ně prosím; pokud dítě splňuje věkovou kategorii od dvou let, tak bude mít roušku také (na domluvě);

- před vstupem je nutno umýt ruce mýdlem na wc na chodbě (umyvadlo v ordinaci slouží personálu a není možno jej kontaminovat příchozími), zout obuv nebo použít návleky, kočárky zůstávají v čekárně (na chodbě)

- po vstupu do ambulance budete vyzváni k dezinfekci rukou, kterou vám nabídneme. 

- hračky v ordinaci sloužící k odlákání pozornosti, jsou na jedno použití, po té se dezinfikují; můžete přinést své hračky k odlákání pozornosti (doporučujeme nové nebo neznámé hračky, někdy je dálkové ovládání a klíče daleko zajímavější než hračka) nicméně hraček máme plno;

- pokud budete po aplikaci ještě papat nebo jen si tak zevlovat v čekárně, prosíme, abyste uvolnili prostor v blízkosti dveří ambulance. Chodba je opravdu dlouhá, dá se posadit daleko a příjemně u okna.

- MZ je doporučeno, aby vaše návštěva v ambulanci nebyla zbytečně prodlužována, proto je nutno nastudovat péči po výkonu předem (což by mělo i tak být samozřejmostí), na místě péči samozřejmě připomeneme a vyjasníme případné dotazy; poučení po nastřelení naleznete zde;

- Přijďte včas!!! Mezi jednotlivými klienty je nutná dezinfekce na kterou je potřeba dostatek času. Když se něco přihodí hned volejte, někdy se klienti prohodí, především počítejte s nárazovou dopravou v centru města a také s tím, že nehoda v plence těsně před odchodem z domu je častým zpestřením a maminka by s tímto měla počítat a tedy časová rezerva je u dětí nutností a není pro nás překvapením!!! Pozor na uzavřený výstup metra Anděl ve směru Na Knížecí. V krajním případě se může stát, že již nebudete obslouženi, jelikož čas vyhrazený Vám již uběhl a budete povinni uhradit pokutu za nevyužití objednaného termínu, která činí 400,- Kč, stejně, jako když se bez omluvy nedostavíte.

Objednáním se k aplikaci náušnic souhlasíte s výše uvedenými podmínkami.

Pravidla jsou nastavená dle pandemického zákona. Ani my z nich nejsme nadšení, ale jistě spolu pár hygienických pravidel zvládneme a odejdete s těmi nejhezčími náušničkami :o)

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Náušnice, které si u nás vyberete, jsou v ceně nastřelení (cca 100druhů) a ty budeme aplikovat. Po prvotním hojení je vyměníte za své nebo ponecháte dle svého uvážení. Vzorník náušnic je v ordinaci. Čtěte sekci: služby - vše o nastřelování náušnic

Platba možná pouze v hotovosti!